Nejoblíbenější destinace pro surfování - Výjimečné zážitky - Cesty za zážitky

Nejoblíbenější destinace pro surfování

Nedávno jsme vám představili nejoblíbenější místa pro potápění. Tentokrát jsme si pro vás připravili článek o nejoblíbenějších místech pro surfování. Pojďte se podívat, kam se s námi můžete vydat sjíždět malé i velké vlny.

DOVOLENÁ ŠITÁ NA MÍRU

S NÁMI JSTE VIP

24/7

ČEŠTÍ PRŮVODCI

OSOBNÍ KONZULTANTI

POBOČKA V PRAZE

PORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Nejoblíbenější destinace pro surfování

Nedávno jsme vám představili nejoblíbenější místa pro potápění. Tentokrát jsme si pro vás připravili článek o nejoblíbenějších místech pro surfování. Pojďte se podívat, kam se s námi můžete vydat sjíždět malé i velké vlny.


Surfování je odjakživa oblíbeným a fascinujícím sportem. Láká mnohé sportovce i nadšence ke sledování a chytání vln už od dob Polynésanů. Původně nebyl tento elegantní sport brán jako zábava, ale možnost dopravy a rybolovu. Významným místem surfingu je Havaj. Právě na Havaji se postarali o zviditelnění tohoto sportu. Surfing se stal součástí jejich kultury a duchovního života.


Zdá se vám, že je surfing jednoduchý sport? Jen tak si chytnete vlnu a jedete? Věřte, že naučit se tento sport je mnohem náročnější, než se zdá. Najít balanc a pochopit pohyb na prkně, naučit se, kdo má na vlně přednost nebo jak pracovat s proudy, to je jen hrstka toho, co se musíte naučit. Ale nebojte, instruktoři vám vše vysvětlí a nepustí vás ihned do vody. První trénink se často odehrává na souši.


Jedná se o náročný sport, ve kterém je důležité rozřazení do skupin „začátečník, pokročilý a expert“. Jelikož všechna surfovací místa nejsou vhodná pro všechny kategorie, mějte na paměti bezpečnost všech surfařů a nepřeceňujte své síly, že zvládnete i větší vlny.


V tomto článku vám představíme oblíbená místa pro všechny úrovně surfingu, aby si každý mohl vybrat podle svých zkušeností.


Za surfováním není potřeba jezdit nijak daleko, protože i v Evropě máme krásné a vhodné pláže pro surfing všech kategorií.


Portugalsko

Pobřeží Algarve v jižním Portugalsku každoročně láká mnoho surfařů. Vhodné podmínky naleznete například v Carrapateira, kde se nacházejí i surfařské školy. Oblíbená pláž pro všechny úrovně je také Praia da Arrifana, která je vzdálena 10 km od Města Aliezur, kam je možné vyrazit na výlet a obdivovat krásné výhledy na pobřeží.


Maroko

Možná by vás ani nenapadlo, že Maroko je velice oblíbenou surfařskou destinací. Svou oblíbenost nezískala nejen díky vhodným vlnám, ale také příznivému počasí a dostupnému ubytování.

Anchor point je jedním z nejoblíbenějším surf spotů, které světu objevili Australané. Je to jedno z náročnějších míst, a proto Anchor Point doporučujeme spíše pro pokročilejší surfaře. Naopak pro začátečníky je vhodná Banana Beach.


Španělsko

Ještě na chvíli zůstaneme v Evropě, a to konkrétně ve Španělsku, kde najdete mnoho surfařských míst, která stojí za návštěvu.

Španělská Mundaka je nejvyhlášenějším místem pro surfování, které je vhodné spíše pro pokročilé surfaře.


Důležité je také zmínit, že četnost a velikost vln není pokaždé stejná. Vše záleží na mnoho aspektech, které se mění s počasím.


Palmar, je jedno z míst ve Španělku, kde jsou vlny konzistentní a vhodné pro všechny úrovně. Pokud ale přijde větší vlnobití, je vhodné, aby začínající surfaři vlny přenechali zkušeným riderům. Vlny získají velkou sílu a jsou těžké. Pro začátečníka by se mohl zážitek stát dosti nepříjemným a životu ohrožujícím.


Srí Lanka

Z Evropy se už dostáváme do vzdálenějších destinací. Konkrétně na Srí Lanku, kam cestuje mnoho turistů především za přírodou a kulturním dědictvím. Co je ale také lákadlem, jsou pobřeží vhodná pro surfování.

Zátoka Arugay Bay na východním pobřeží je jednou z deseti nejlepších surfařských destinací na světě. Taky je to jediné místo v zemi, kde se pořádají závody. Začátečníci by ale měli zamířit spíše na jih do oblasti Matara, kde jsou vlny pomalé a skvěle se na nich dají učit základy surfingu.


Maledivy

Na Maledivy se sjíždějí cestovatelé z celého světa za křišťálovým mořem nebo rozmanitým podmořským světem. Pro surfaře je to také atraktivní destinace, především pro pokročilejší surfaře, kteří si vychutnají jízdu po křišťálové vodě s dvoumetrovými vlnami.


Kostarika

Naše putování po surfařských lokacích zakončíme ve vzdálené Kostarice, která nenabízí nejen nepřeberné přírodní úkazy, ale také zázemí mnoha adrenalinových sportů, kdy jedním z nich je i surfování. Tato destinace je spíše určena pro pokročilé surfaře. Okolo kostarického pobřeží se táhnou silné vodní proudy a s těmi není radno si zahrávat. Oblíbenou pláží je především Playa Grande na poloostrově Nicoya.


Na každé z těchto destinací se dají nalézt lokace jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. V každém případě se nedoporučuje zkoušet první surfování na vlastní pěst. Instruktoři na pár hodin nestojí tolik, abyste ublížili svou neznalostí sobě nebo jinému surfaři.


Láká vás surfovací dovolená nebo byste si tento adrenalinový sport chtěli vyzkoušet?

 Pojeďte s námi do některé z evropských nebo exotických zemí a my vám tento zážitek rádi zprostředkujeme.


Fotogalerie
pexels-bradleyhook-111085.jpg
pexels-elletakesphotos-1549196.jpg
pexels-life-of-pix-7862.jpg
pexels-maxravier-5873907.jpg
pexels-pixabay-416676.jpg
pexels-pixabay-533509.jpg