Tanzanie - to nejlepší safari s privátním rangerem - Cesty za zážitky

Tanzanie - to nejlepší safari s privátním rangerem - Cesty za zážitky

Cesty za zážitky Vám přináší cestovní kancelář Vivea

Tanzanie - to nejlepší safari s privátním rangerem

Sníte o safari v nejslavnějších rezervacích jako Ngorongoro, Serengeti, Lake Manyara či Tarangire? Chcete zažít to nejlepší z Tanzanie na jedné cestě? Pak je tohle váš zájezd. Za 9 dní v Tanzanii navštívíte ty nejslavnější safari rezervace a jako bonus vám ukážeme jezero Natron, které leží mimo hlavní turistické trasy. Vyprahlá, téměř pouštní krajina kolem jezera Natron s aktivní sopkou Ol Doinyo Lengai, vás nadchne. Kromě milionů plameňáků, kteří na jezeře žijí, můžete vyrazit na kole po okolí nebo dokonce vystoupat na nedalekou sopku. 


Safari v privátním autě, kde jste jen vy a váš ranger. Program se přizpůsobí vám a vašim přáním.


Cena 81.500,- Kč/os při 2 osobách cestujících společně

Cena 68.900,- Kč/os při 4 osobách cestujících společně

Cena 63.900,- Kč/os při 6 osobách cestujících společně


Termíny Hotely Informace Fotogalerie Destinace

Informace

Tanzanie

Zážitky, na které se můžete těšit

 • NP Tarangire - stáda slonů
 • Kráter Ngorongoro - safari uvnitř kráteru
 • NP Serengeti - symbol afrického safari
 • Lake Natron - sopečná krajina okolo jezera s miliony plameňáků
 • NP Lake Manyara - nejkrásnější tanzánském safari
 • Plná penze pro vaše pohodlí
 • Privátní skupinka - program se přizpůsobuje vašim přáním

Přehled programu

1. den Odlet, přílet do Tanzanie

2. den Safari v NP Tarangire - stáda slonů

3. den Safari v NP Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě

4. den Safari v NP Serengeti - symbol afrického safari

5. den Celodenní safari v NP Serengeti

6. den Safari v NP Serengeti, transfer k jezeru Natron

7. den Aktivity u jezera Natron - safari, kola, trek na sopku…

8. den Návrat k Lake Manyara

9. den Lake Manyara - ráj plameňáků, odlet

10. den Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Kilimanjaro - Praha v ekonomické třídě
 • Transfer z letiště do hotelu v Arushi
 • 8x ubytování v pohodlných lodžích:

1x Africa Safari Arusha, večeře

3x (2+1 noc) Africa Safari Lake Manyara s plnou penzí

2x Africa Safari Serengeti Ikoma s plnou penzí

2x Africa Safari Lake Natron s plnou penzí

 • Privátní auto 4x4 s řidičem/průvodcem po celou dobu zájezdu a na safari
 • Vstupy do všech národních parků a rezervací v rámci programu
 • Soukromé safari pouze pro vaši skupinku (program si sami ladíte s vaším rangerem)
 • Zdravotní pojištění
 • Zákonné pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum (50 USD)
 • Turistická taxa cca 0,25 USD za osobu a noc (platí se na místě)
 • Nápoje a stravování mimo program
 • Spropitné
 • Připojištění
 • Další výdaje nezahrnuté výše

Program

1. den Odlet z Prahy/Vídně

Ranní odlet z Prahy a večerní přílet do tanzanského Kilimanjara. Po příletu vás řidič odveze do hotelu k ubytování a odpočinku po cestě.


Večeře v hotelu

Ubytování: Africa Safari Arusha


2. den NP Tarangire - stáda slonů

Ráno vás po snídani vyzvedne vás řidič/průvodce, sednete do auta a “přeskočíte” z Arushi do NP Tarangire (cca 2-3 hod cesty) a začíná safari v národním parku, který je rájem slonů. NP Tarangire je proslavený svými baobaby - stromy, které vyprávějí dějiny Afriky a neodmyslitelně k ní patří. Během safari určitě zahlédnete stáda pakoňů, zeber, přímorožců nebo majestátních antilop losích a v neposlední řadě stáda slonů. Sloni k NP Tarangire patří a budete je obdivovat z větší nebo menší vzdálenosti. V pozdní odpoledne se ubytujete v lodži Africa Safari Lake Manyara u stejnojmenného jezera.


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Lake Manyara Lodge


Lake Manyara Lodge leží v nejmenším z tanzánských národních parků. Hlavním lákadlem jezera jsou hejna ptactva. Na jezeře (rozloha cca 230 km2) a jeho okolí žijí nádherní plameňáci, volavky, pelikáni nebo čápi. Napočítáte zde na 350 druhů ptactva. Kromě nich krajinu dotváření také stáda slonů, elegantní lesoni a při troše štěstí uvidíte i vzácné stromové lvy. 


3. den Kráter Ngorongoro - symbol Tanzanie

Po velmi brzkém budíčku a safari vyjedete ke kráteru Ngorongoro, z jeho hrany se vám otevře fantastický výhled dolů, projedete branou do nitra kráteru, sjedete o 600 výškových metrů níž a zažijete safari s nejhustší koncentrací zvěře ze všech národních parků. Ngorongoro je jedinečný ekosystém, který vznikl před 2,5 mil. let, kdy se sopka propadla a vznikl kráter o průměru 20 km. Dnes tu žije přes 30.000 savců včetně kompletní “velké pětky” - lvů, levhartů, slonů, buvolů a nosorožců. V různorodé krajině od mopane lesů, přes travnatou savanu až po jezera a jezírka žijí antilopy, zebry a další a další druhý africké zvěře. Oběd si dáte na vybraném místě formou pikniku a celý den budete křižovat kráter Ngorongoro. Návrat do lodže na večeři.


Pozn.: v ceně našeho zájezdu je safari uvnitř kráteru se všemi vstupy a poplatky. Při porovnání programu s jinými CK se ptejte, zda také oni mají v programu safari uvnitř kráteru. Často si přečtete v programu věty jako “podíváme se do kráteru” a znamená to, že se podíváte z horní hrany dolů aniž do kráteru Ngorongoro vstoupíte. V ceně tak máte výhled, ale ne safari! Vstup do kráteru stojí cca 200-250 USD (vstupné, poplatek za auto….)


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Lake Manyara Lodge


4. den NP Serengeti - tohle je afrického safari

Ráno si sbalíte věci a po snídani vyrazíte na safari do NP Serengeti. Cesta k bráně bude trvat cca 3 hodiny a safari začíná. Cestou do lodže strávíte na safari v Serengeti celé odpoledne. Budete křižovat park a hledat zvěř. Serengeti je proslavené velkou migrací nekonečných stád pakoňů a zeber, kteří do Serengeti migrují z keňské Masai Mary za čerstvou trávou. Na jejich trase na ně čekají hladoví lvi, hyeny a v řece Mara také krokodýli. Každoročně se tak odehrává velké divadelní představení nazvané Velká migrace. Večer si dáte večeři ve své lodži položené uvnitř národního parku Serengeti.


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Serengeti Ikoma


5. den Serengeti

Dnes máte před sebou celodenní safari v Serengeti. Váš řidič/ranger s vámi bude křižovat rezervací a hledat slony, antilopy, žirafy, zebry, gazely… určitě nezapomenete na bohatý ptačí svět. Celý den jen vy a africká savana a buš. Dnešek bude jedním z nezapomenutelných dní. Oběd si ráno vezmete s sebou tak, abyste se nemuseli v poledne vracet do lodže a využili tak safari den naplno. 


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Serengeti Ikoma


6. den K jezeru Lake Natron

Po snídani se sbalíte vyrazíte směrem k jezeru Lake Natron. Dnešní den bude dlouhý. Dopoledne budete ještě obdivovat krásu Serengeti, kdy se budete loučit se safari. Stále bude šance zahlédnout ta zvířata, která se vám skrývala. Po opuštění národního parku se vydáte k jezeru Natron. Krajina se postupně změní ze zelené zahrádky do vyschlé krajiny okolo sopky Ol Doinyo Lengai. Bude vás udivovat, jak jiná je zdejší krajina. Lake Natron je mimo běžné turistické trasy. Pozdě odpoledne dorazíte do lodže, kde se ubytujete a dáte si večeři.


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Lake Natron Lodge


7. den Lake Natron - na co si troufnete?

Dnešní den je o vaší chuti něco podniknout. Můžete vyrazit na výlet k jezeru a pozorovat plameňáky, můžete si půjčit kola a vyrazit do okolí na kolech, můžete vyrazit s průvodcem na safari (některé aktivity jsou za poplatek a je třeba je rezervovat dopředu)… nebo můžete nastavit budík na 2 hodiny ráno a vyrazit na hike na sopku Oldonio Lengai (není v ceně zájezdu, je nutné rezervovat dopředu). Výšlap na aktivní vulkán je silný zážitek a výhled z vrcholku při východu slunce bude nezapomenutelným rozloučením s Tanzanií…


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Lake Natron Lodge


8. den Lake Natron - Lake Manyara

Po snídani vás čeká transfer zpět k jezeru Lake Manyara. Cesta bude trvat cca 6 hodin a odpoledne budete tam, kde jste své putování po Tanzanii začali. V podvečer se můžete ještě projít a pozorovat zvířata, která se k lodži vždy přiblíží. Ze suché krajiny se vracíte do Tanzanie plné zeleně, kopcovité krajiny a bohaté fauny a flory…


Snídaně - oběd - večeře

Ubytování: Africa Safari Lake Manyara Lodge


9. den Lake Manyara a odlet

Po snídani na vás čeká volné dopoledne v okolí jezera Manyara. Rádi vám pomůžeme a poradíme naplánovat aktivity na dnešní ráno. Můžete vyrazit na ranní safari s řidičem/stopařem, můžete si půjčit kola nebo vyrazit na jedinečné pěší safari (aktivity nejsou v ceně zájezdu). Dopoledne pak vyrazíte zpět do Kilimanjara na letiště a odletíte zpět domů.


10. den Přílet do Prahy

Obecné podmínky

Zájezd je z naší kolekce "Classic journeys"


Na tomto zájezdu vám chceme ukázat autentickou africkou přírodu bez kompromisů v pohodlí a službách. Spát budeme na kouzelných místech v pečlivě vybraných lodžích, které mají styl a charakter. Ubytování se tak stane součástí vašeho zážitku, ne jen místem na přespání. Skupinka bude mít max. 6 klientů (vaše privátní skupina bez dalších cestovatelů) tak, abychom vám mohli ukázat to nejkrásnější po trase v komorní skupince. Naším cílem je mít možnost v takto malé skupince sedět společně kolem ohně, mít možnost mluvit s naším průvodcem jinak než přes mikrofon v minibusu. Malá skupinka se také dokáže snadno domluvit na úpravách v programu - dřívější vstávání kvůli safari, posunout oběd, když jste právě narazili na skupinu lvů, vyrazit na trek atd.

Tanzanie

10lakenatron.jpg
11lakenatron.jpg
12lakenatron.jpg
13lakenatron.jpg
13lakenatroncamp1.jpg
14lakenatron.jpg
14lakenatroncamp1.jpg
15lakenatron.jpg
15lakenatroncamp1.jpg
16lakenatron.jpg
17lakenatron.jpg
18lakenatroncamp.jpg
19lakenatroncamp.jpg
1kraterngorongoro-safaritanzanie.jpg
1lakemanyara-safaritanzanie.jpg
1lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
20lakenatroncamp.jpg
2kraterngorongoro-safaritanzanie.jpg
2lakemanyara-safaritanzanie.jpg
2lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
3kraterngorongoro-safaritanzanie.jpg
3lakemanyara-safaritanzanie.jpg
3lakenatron.jpg
4kraterngorongoro-safaritanzanie.jpg
4lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
4lakenatron.jpg
5lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
6lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
7lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
8lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
9lakemanyaralodge-safaritanzanie.jpg
9lakenatroncamp1.jpg
lakenatroncamp2.jpg
nptarangire-safarivtanzanii.jpg
POBOČKA V PRAZE24/7S NÁMI JSTE VIPOSOBNÍ KONZULTANTIVÍZA PŘEDNOSTNĚPARKING NA LETIŠTIPORADÍME VÁM, DESTINACE ZNÁME

Zájezd na míru

Zajišťujeme individuální i skupinové zájezdy na míru s VIP přístupem ke všem klientům.

Poptat
Nebo volejte739 481 111

Botswana - Divoká Botswana (14 dní)

od 48 900 Kč

Reference